Полумаратонът на Измир на 9 септември беше свидетел на голямо вълнение

Септемврийският полумаратон в Измир беше свидетел на голямо вълнение

101-ият Международен Измирски полумаратон на 11 септември, проведен в чест на 9-ата годишнина от освобождението на Измир от вражеската окупация, беше свидетел на голямо вълнение. Наградите на победителите в генералното класиране бяха връчени от кмета на Столична община Измир. Tunç Soyer и Фатих Чинтимар, президент на Турската федерация по лека атлетика.

11-ият Международен Измирски полумаратон на 9 септември, организиран от Столична община Измир, стана свидетел на голямо вълнение на 101-ата годишнина от освобождението на Измир от вражеска окупация. В маратона, където се състезаваха 2 хил. 500 души; Ramazan Baştuğ стана първи при турските мъже и Bahar Atalay при жените. В генералното класиране при мъжете кениецът Франклайн Кейтани спечели златния медал, докато кениецът Мешак Кимутай Кибил зае второ място, а Рамазан Бастуг зае трето място. При жените кенийката Ивине Джеруто Лагат завърши състезанието на първо място, Бахар Аталай на второ място и Дилан Атак на трето място. Хората от Измир подкрепиха атлетите, участващи в маратона, като аплодираха по маршрута на състезанието. Заместник-генералният секретар на Столична община Измир Ертугрул Тугай също участва в надпреварата.

Сойер раздаде наградите

Общо класиране мъже и жени, общо класиране Турски спортисти мъже и жени, както и 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59 и 60-64 години в полумаратона на площад Cumhuriyet - Маршрут Inciraltı - площад Cumhuriyet Кметът на Столична община Измир връчи купи и награди на победителите в групите. Tunç Soyer, президентът на Турската федерация по лека атлетика Фатих Чинтимар, директорът на провинцията за младежта и спорта в Измир Мурат Ескичи, заместник-генералният секретар на столичната община Измир Ертугрул Тугай, ръководителят на отдела за младежки и спортни услуги в Измир Хакан Орхунбилге, президентът на младежкия и спортен клуб на столичната община Измир Ерсан Одаман.

Orhunbilge: „Хората на Измир отново тичаха с голям ентусиазъм“

Хакан Орхунбилге, ръководител на отдела за младежки и спортни услуги на Столична община Измир, заяви, че са изпитали вълнението от полумаратона на 11 септември, който се проведе за 9-ти път, и каза: „Хората на Измир отново тичаха с голям ентусиазъм. Участието в полумаратона беше над две хиляди. „Имаше приятни изображения“, каза той. Ерсан Одаман, президент на младежкия и спортен клуб на Столична община Измир, каза: „Увенчахме 9 септември с полумаратонско бягане. „Сега цялата ни подготовка ще бъде за Маратонизмир“, каза той.