Дънкан става световен шампион по мотокрос за жени в MXGP Турция

Дънкан стана първият шампион в MXGP Турция

Състезателката на Kawasaki Кортни Дънкан от Нова Зеландия стана световната шампионка по мотокрос за жени в MXGP, най-важното състезание в историята на световния мотокрос.

Определен е първият шампион в MXGP Турция, където се състезават най-добрите в света. Кортни Дънкан спечели шампионата в MXWOMEN Turkey, последното състезание от Световния шампионат по мотокрос за жени.

Дънкан е шампион за четвърти път

Кортни Дънкан от Нова Зеландия от Kawasaki стана четвърти път световен шампион по мотокрос за жени. След Дънкан, който беше шампион с 270 точки, на второ място се нареди испанката Даниела Гилен от GASGAS с 250 точки. Холандецът Ван Друнен от Kawasaki завърши трети с 230 точки.

Лин Валк от Холандия от Фантик завърши първа във второто състезание днес. Новозеландката Кортни Дънкан от Kawasaki зае второ място и обяви своя шампионат. Така Дънкан завършва като световен шампион за четвърти път. Датчанката Сара Андерсен от КТМ зае трето място във втората надпревара.

Кортни Дънкан спечели първото състезание от етапа в Турция, последния етап от Световния шампионат по мотокрос за жени (MXWOMEN), вчера. Второ място в състезанието зае германката Лариса Папенмайер от Yamaha, а трета е испанката Daniela Guillen от GASGAS.

Кавазаки в екипи

Kawasaki взе шампионата с 292 точки, GASGAS зае второ място с 250 точки, а Yamaha зае трето място с 217 точки.