Султаните от Маниса не дадоха комплект на Столична община Измир

Женският волейболен отбор Маниса Бююкшехир Беледиеспор, който се състезаваше във Втората лига на жените на Турската волейболна федерация (TVF) и гарантираше участие в плейофите, игра като гост срещу Измир Бююкшехир Беледиеспор в мач от 2-та седмица.

Членът на борда на Manisa BBSK Метин Мемиш също проследи мача, игран в спортния комплекс Naim Süleymanoğlu. Султаните от Столична община започнаха мача със Суде Гьонюлташ, Гьоксу Гьочмен, Симай Оргун, Селинай Акчин, Рабиа Мартинович Йозшахан, Севинч Йозгюлер и Дьонду Улусой.

Нашите султани направиха лесни грешки в първия сет на мача и спечелиха този сет с 26-24. Зелено-белите използваха добре офанзивната си линия във втория сет и спечелиха сета с 25-13. Султаните от столичния град наблегнаха на младите си играчи в последния сет на мача. С успешното представяне на младите играчи зелено-белите спечелиха този сет с 25-8 и спечелиха мача с чист резултат 3-0. Суде вкара 17 точки, Гьоксу вкара 16 точки, а Севинч вкара 10 точки за нашите султани, които добавиха нова победа към победите си в лигата. В края на мача членът на УС на ББСК Метин Мемиш поздрави състезателите и техническия щаб и им пожела успех.

Оценявайки мача, старши треньорът Джанер Доганчай каза: „Гарантирано ни е участието в плейофите. Въпреки това, въпреки че стигнахме последните седмици, нашият маратон на Лигата продължава. Искаме да преминем през тези мачове без загуби. Допуснахме прости грешки в първия сет срещу Измир Бююкшехир Беледиеспор и дадохме твърде много точки на съперника. От втория сет нашите опитни и млади играчи се съвзеха и спечелиха мача с изявите си. Напредваме към целта си с твърди стъпки, без да губим темпото си. „Бихме искали да благодарим на нашия кмет на Столична община Маниса, г-н Ченгиз Ергюн, за неговата непоколебима подкрепа към нашия екип и за това, че винаги е с нас.“