Орхун Ене: Искаме да завършим сезона в ритъм

Старши треньорът Орхун Ене на TOFAŞ, който победи Bursaspor İnfo Yatırım с резултат 25-89 в дербито на Бурса, играно в 95-ата седмица на Türkiye Sigorta Basketball Super League, направи оценки след мача. Ene използва следните твърдения: „Победата днес беше много важна за нас. Пропуснахме открити удари през третия период и трябваше да се завъртим извън нормалната си рутина поради проблеми с фаловете. Трябваше да направим това. Еге Демир игра добре в края на срещата, но в играта в този период допусна грешки като неопитен играч в толкова напрегнатия мач. Честно казано, днес спечелихме на късмет. Бурсаспор също можеше да спечели. В края на мача вкарахме тройка след рикошета в атака, който взехме на почивката, ако не беше това резултатът щеше да е друг. И без това сме крехък отбор, оцеляхме с тези три точки. Те също можеха да спечелят.

Турското първенство е трудно за нас. Защото имаме проблеми особено с ротацията в турското първенство. Днес Касиус Уинстън игра контузен. Не можем да намерим този ритъм. Нашата претенция в Европа продължава. Ние сме много фокусирани там, за да запазим претенциите си тук. И тук губим енергия в края на мачовете от турското първенство. Ако играехме по-умно и бяхме по-утвърден отбор, можехме да ги решим, но за съжаление не сме на това ниво в момента. Всеки с добри намерения иска да направи нещо, но понякога не можем да изиграем добре края на мача, а понякога не можем да започнем добре мача. Надяваме се, че ще завършим края на сезона в ритъм с останалата част от лигата, като започнем с мача Lenovo Tenerife, който ще играем в четвъртфиналите на Шампионската лига по баскетбол в сряда. И аз поздравявам Бурсаспор. Те се борят въпреки загубата на няколко играчи. Надявам се да завършат лигата там, където искат.