Имаше възражение в Türkiye Cycling Tour, победителят се промени!

Първите километри от състезанието бяха изминати групово. Въпреки че имаше малки опити за бягство, те бързо бяха настигнати от пелотона. Опитите за бягство на 18-ти и 33-ти километър също не дават резултат. Тунелът Гьочек беше преминат масово.

Състезателят на Beykoz Belediyespor Самет Булут, който постигна голям успех в етапа Кемер-Калкан и спечели правото да носи червената фланелка, ще се състезава в етапа Фетие-Мармарис.

Докато започна да носи фланелката си, той тичаше с пълна стратегия, за да вземе точките от категория 3 на етапа и да затвърди мястото си. Целта беше да съберем възможно най-много точки и да си осигурим банския преди етапа на изкачване на връх Спил.

РЕЗУЛТАТИ ЗА БОНУС ЗА СПРИНТ

Когато бяха изминати 69.9 километра, бонусът за спринта беше изоставен.
Следните състезатели си поделиха първите три места:

1-Филипо Конка (Q.36.5)
2- Конрад Чабок (Мазовше)
3-Смит Вилем (China Glory)

СРЕДНА СКОРОСТ 4 КИЛОМЕТРА

Докато са изминали почти 2 часа от етапа, се съобщава, че колоездачите са педалирали със средна скорост от 43.3 километра през това време.

ТУРСКА КРАСОТА БОНУС РЕЗУЛТАТИ

На 97-ия километър беше преминат бонус портата Beauties of Türkiye. Първите 3 места си поделиха следните състезатели:

1- Конрад Чабок (Мазовше)
2-Антони Берлин (помощ за велосипед)

Разликата във времето между пелотона и групата за бягство при преминаване на бонус портата беше дадена като 1 минута и 15 секунди.

РЕЗУЛТАТИ ОТ БОНУС ЗА КАТЕРЕНЕ

На 116.7 километра беше преодолян бонус изкачването, което дава точки от категория 3. Според резултатите от вратата не е имало проблем, който да е предизвикал банския костюм на Самет Булут. Ето резултатите:

1-Филипо Конка (Q36.5)
3-Бурак Абай (Spor Toto)

След преминаване на вратата в предната група остана само Филипо Конка. Peleton продължава състезанието масово. Преди втората врата Самет ще трябва да задържи много добра позиция, за да спечели точки.

ВТОРАТА ПОРТА ЗА КАТЕРЕНЕ Е ПРЕМИНАТА

На 144.7-ия километър от етапа беше преминат и вторият изкачващ се портал, който дава точки от категория 3. Самет проведе наистина стратегическо състезание и се класира да носи Червената фланелка в утрешния етап Мармарис-Бодрум. Сцената при второто изкачване беше следната;

1-Lander Loockx (TDT-Unibet)
2-Виктор Ланджелоти (Бургос)
3-Марко Тица (бингол)

ДО ФИНАЛА СТИГНА ВЪЗРАЖЕНИЕ И РЕЗУЛТАТЪТ СЕ ПРОМЕНИ

Докато пелотонът масово навлизаше във финала, когато се установи, че Дани Ван Попел е направил нарушение при пресичане на линията в последните метри, победителят в етапа беше сменен и в резултат на възражението Джовани Лонарди от За победител бе обявен отборът на Полти Комета.

Джовани Лонарди от отбора на Polti Kometa спечели Тюркоазената фланелка, спонсорирана от Spor Toto, която се дава на лидера в генералното класиране. Белгийският спортист получи фланелката си от Емин Мюфтюоглу, президент на Турската федерация по колоездене.

Джовани Лонарди от отбора на Polti Kometa спечели спонсорираната от Mosso зелена фланелка, която се дава на лидера в класирането по точки. Директорът на провинция Мугла за младежта и спорта Ачикбаш облече спортиста в неговия бански.

Самет Булут от отбора на община Бейкоз спечели червената фланелка на Turkish Airlines, която се дава на лидера в класа Кралят на планините. Емин Мюфтюоглу, президент на Турската федерация по колоездене, подари банския костюм на спортиста.