Президентът Büyükkılıç даде медали на бъдещи тенисисти

Пионерът на спортните събития и дейности в Европейския спортен град Кайсери за 2024 г. е Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Продължава да организира спортни организации в специални дни и седмици.

В този контекст Büyükşehir Spor A.Ş. За 23 април беше организиран специален тенис турнир за Националния суверенитет и Деня на детето, който бе подарен на децата от Гази Мустафа Кемал Ататюрк, основателят на Република Турция.

Общо 20 състезатели, 23 момичета и 8 момчета на възраст от 14 до 62 години, се състезаваха ожесточено в турнира, който се проведе от 61 до 123 април.

Sports Inc. Турнирът по тенис на националния суверенитет и деня на детето на 23 април, организиран от турнира по тенис на националния суверенитет и деня на детето, завърши с финалните мачове, изиграни на тенис кортовете в градината на Реджеп Тайип Ердоган.

Наградите бяха раздадени на техните собственици в спиращи дъха тенис мачове в Кайсери, градът на спорта и атлетите.

Децата спортисти получиха своите медали от столичния кмет д-р. Докато Memduh Büyükkılıç даде подаръка, кметът Büyükkılıç също даде смарт часовник като подарък.

Кметът Büyükkılı поздрави децата, които спечелиха мачовете, като изживяха заедно спорт и забавления на тенис кортовете, които бяха домакини на красиви състезания, и поздрави децата за 23 април Националния суверенитет и Деня на детето и каза: „Поради нашия Ден на националния суверенитет, основателят на нашата република, Мустафа Кемал Ататюрк, пожела на нашите деца „Поздравявам нашите деца за този значим ден, който той им даде като подарък“, каза той.

„ЩЕ ПОЛОЖИМ НЕОБХОДИМИТЕ УСИЛИЯ ЗА ТРЕНИРАНЕ НА БЪДЕЩИ ТЕНИСИСТИ В НАШИЯ КАЙСЕРИ“

Büyükkılıç подчерта, че ще положат необходимите усилия за обучение на тенисистите на бъдещето в Кайсери и каза: „Специално днес поздравявам нашите деца, които участваха в състезания, свързани с тениса във възрастовата група 8, 9,10,14, XNUMX, XNUMX в нашата национална градина и им пожелаваме успехи занапред. „Надявам се, че ще положим необходимите усилия, за да обучим тенисистите на бъдещето в Кайсери“, каза той.

УВЕЛИЧАВА СЕ БРОЙКА НА ЗАКРИТИТЕ ТЕНИС КОРТОВЕ

Отбелязвайки, че броят на закрити тенис кортове, които привличат голямо внимание от любителите на тениса, ще бъде увеличен, кметът Büyükkılıç каза: „Бих искал да изразя тук, че ще активираме процеса в желаната от вас посока в бъдеще, при интензивно изискваме от вас да увеличите броя на закрити тенис кортове. „Предварително поздравявам нашите любими кученца и им желая късмет“, каза той.

Домакин на финалните мачове на турнира беше столичният кмет д-р. В допълнение към Memduh Büyükkılıç, провинциалния директор на младежта и спорта Ali İhsan Kabakcı, Столична община Кайсери Spor A.Ş. Председател на борда на директорите Cenani Ayaydın и Spor A.Ş. Генералният мениджър Ибрахим Сомташ също наблюдаваше.

ЕТО И СПОРТИСТИТЕ ПОБЕДИТЕЛИ В ТУРНИРА

В рамките на турнира Jülide Deva Şanlı стана първа в групата на момичетата 8-9 години, Eylül Sarı стана втора, Aymine Yakut стана трета и Yağmur Dökmeci стана четвърта. Във възрастова група мъже 8-9 години Doruk Sarı стана първи, Ali Kat зае второ място, Tan Karadağ зае трето място и Kerem Yavuz зае четвърто място.

В групата на 10-годишните момичета Bilge Su Yasdı стана първа, Defne Özkan е втора, Eylül Sadak е трета, Servet Kutay е четвърта, а в групата на 10-годишните момчета Sıraç Ayyıldırım е първа, Veli Mete Akbudak е втори, Йомер Енес Айкас е трети, а Ясир Туна е четвърти.

В групата на момичетата 11-12 години Нева Думан спечели първо място, Джейлин Найман зае второ място, Синерис Ян Джейлан зае трето място и Гизем Юлгер зае четвърто място. В турнира Фатих Узун зае първо място, Мехмед Саит Аккая зае второ място, Атлас Мермер зае трето място и Даган Доган зае четвърто място във възрастова група 11-12 години мъже.

В групата на момичетата 13-14 години, където Jasmin Dila Şanlı стана първа, Erva Özimamoğlu стана втора, Zeynep Önal трета и Nurefşan Başok четвърта. Във възрастова група мъже 13-14 години Мухамед Ефе Чанкая зае първо място, Алпарслан Йигит Доган зае второ място, Керем Йозбакан зае трето място и Ахмет Мантиджи зае четвърто място.