Спортните постижения бяха увенчани с награди в Бурса Нилюфер

22-ият Международен спортен фестивал Nilüfer, организиран от община Nilüfer, продължава с мачове, проведени в приятелство и братство.

На фестивала, където се проведоха състезания в 24 различни бранша, този път вълнение имаше в хандбала и тениса на маса, след волейбола. Общо 11 отбора се състезаваха за първенството в категориите юноши и звезди в хандбалните мачове, изиграни в спортните съоръжения Üçevler. В двубоите, изиграни в две полувремена по 10 минути за юношите и 12 минути за звездите, отборите се представиха както при професионалистите.

В категорията на малките момичета отборът на редник Osmangazi Çamlıca A стана първи, а отборът на редник Osmangazi Çamlıca B зае второ място. В бранша по хандбал, където частните училища Osmangazi са на трето място, училищата по алгебра също се класираха за четвърто място. В категорията на малките момчета, в която отборът А на основно училище Treasuredaroğlu Özkan беше шампион, отборът А на основно училище Ali Karası се класира на второ място, отборът А на частния Osmangazi Çamlıca се класира на трето място, а отбор Б се класира на четвърто място. В звездната категория мъжки хандбал отборът А на средно училище Vahide Aktuğ стана първи, а отборът Б на същото училище остана втори. Средно училище Али Дурмаз също стана трето в категорията звездни момчета.

Един от най-популярните клонове на спортния празник беше тенисът на маса. Голяма конкуренция имаше и в състезанията по тенис на маса, в които при младежите участваха общо 12 отбора, 48 момичета и 60 момчета.

Играейки мачове на сингъл и на двойки, отборите се бориха да елиминират опонентите си и да стигнат до финалите. В края на мачовете, в които правилата на федерацията бяха валидни и играха над 11 точки, Анадолската гимназия Ertuğrul Seyhan стана шампион в категорията за млади момичета, докато частната гимназия 3 Mart Azizoğlu остана на второ място. Асоциацията на автомобилните износители MTAL и гимназията за изящни изкуства Zeki Müren бяха отборите, които си поделиха третото място. Отборите победители получиха своите купи и медали.