Успешно представяне от Işık и Bayram на Marathon İzmir

„Най-бързият маратон в Турция“ Маратон Измир Авек, организиран от Столична община Измир за 5-ти път тази година, се проведе с участието на 5 хиляди 600 спортисти. Спортисти от 38 различни държави участваха в World Athletics Label Marathon Izmir Avek в категорията International Road Races. В 600-километровото състезание, в което участваха 42 елитни състезатели, кениецът Виталис Кибиуот зае първо място при мъжете с време 02.11.08. Втори остана етиопецът Сендеку Алелгн с 02.13.42, а трети остана кениецът Силас Куруи с 02.13.47. Етиопката Аамелмал Тагел спечели при жените на 42 километра с време 02.37.26. Отново втори остана етиопецът Бекелех Бедада с 02.42.10, а трети остана японецът Сугуру Октабе с 02.43.16.

БЯГАХА 5 ХИЛЯДИ 600 СПОРТИСТИ

Първият старт за деня бе даден в 07.00 часа сутринта в категория 10 километра. Атлетите, които започнаха да бягат в 07.00 часа пред старата сграда İZFAŞ в Kültürpark, се върнаха от трамвайната спирка Köprü на булевард Mustafa Kemal Sahil и завършиха състезанието в противоположната лента на сградата İZFAŞ. Йозлем Ишък от Manisa Büyükşehir Belediyespor измина трасето за 40 минути и се нареди трета след Тугче Каракая и Наталия Кахраман. Ахмет Байрям спечели първо място при мъжете 35-45 г. с трасето, което премина за 49 минути, и се нареди на шесто място в генералното класиране.