Kayseri Talas Athlete Factory се гордее

Докато отборът U14 на Kayseri Talasgücü Belediyespor постигна голям успех, като стана шампион на Турция, 3 младежки отбора имаха успешен сезон като шампиони на Kayseri и 2 отбора станаха победители в групите.

Talasgücü Belediyespor, който постигна голям успех, преминавайки от Регионалната аматьорска лига в TFF 3-та лига за първи път в историята на своя отбор А миналата година, продължава да печели шампионати в по-ниските възрастови категории.

Докато проектът за фабрика за спортисти, от който президентът Ялчън е особено заинтересован, продължава с нови успехи, отборите U14, U16 и U18 на жълто-тъмносиния отбор стигнаха до върха като шампиони на Кайсери. Отборите до 15 и 17 години също спечелиха групата.

U14 ШАМПИОН НА ТУРЦИЯ

Отборът до 14 години стана шампион на Турция, като победи Истанбул Карталспор с 3-1 след финалната четворка, изиграна наскоро в Болу, а президентът Ялчън приветства шампионския отбор в полунощ и го поздрави.

Докато отборът U16 завърши на първо място в своята група и спечели шампионата на Кайсери, отборът U18 победи миналогодишния шампион на Турция U17 Elazığ İl Özel İdarespor с 1-0 и стигна до финалите в групата на Сивас.

Отборите на Talasgücü U11, U12 и U13, които са си създали име на всяко ниво, се подготвят за мачовете от първия етап, които ще се изиграят следващата седмица, докато отборите U15 и U17, които завършиха своите групи първи, чакат мачовете ще се играе следващата седмица за шампионата на Кайсери.

ТЪРЖЕСТВО ОТ КМЕТА ЯЛЧИН

Правейки оценка по въпроса, кметът на Талас и почетният президент на клуба Talasgücü Belediyespor Мустафа Ялчън каза: „Ние продължаваме да берем плодовете от нашите инвестиции в младите хора. Сред славните ни проекти беше „Фабрика за спортисти“. Инфраструктурата на Talasgücü Belediyespor, която е част от това, се превърна във фабрика за шампионат. Нашият А отбор даде пример на нашите младежи, като стана шампион в Регионалната аматьорска лига и постигна промоция в 3-та лига. Отборът ни до 14 години стана шампион на Турция. В останалите възрастови групи се редят едно след друго както областните, така и регионалните първенства. „Бих искал да благодаря както на нашите братя атлети, така и на нашия технически персонал, който допринесе за шампионата на всички нива, и целувам очите и сърцата им.“ той каза.