Каратестите от Manisa Bbsk направиха своя отпечатък в шампионата

Шампионатът на Университетската лига (Ünilig) по карате Турция, организиран с приноса на Турската университетска спортна федерация, приключи след състезанията, проведени в Киршехир на 23-25 ​​април 2024 г. Любителите на спорта станаха свидетели на ожесточените битки на каратисти, дошли от цяла Турция, за да представят своите университети в първенството. Атлетите от Manisa BBSK Gülçin Akyıldız и Nurbade Büber, които продължават образованието си в Manisa Celal Bayar University (MCBÜ), също се състезаваха в организацията. След напрегнатите състезания зелено-белите състезателки постигнаха успешни резултати. Нурбаде Бюбер стана 61-та в Турция в кумите за жени до 3 кг. Gülçin Akyıldız също успя да стане 68-та в Турция в категория 3 кг жени. Успешните състезателки оставиха своя отпечатък в организацията, като станаха първи в Междууниверситетското отборно кумите за жени в оценките, направени като отбор. Успешните спортисти отразяваха щастието си в снимки, докато позираха с медалите си и направиха града си горд, като донесоха шампионската купа в Маниса.