Спортисти от Маниса ще мерят сили в Орду

Провинциалните състезания по джудо за кадети в Маниса се проведоха в многофункционалната спортна зала с ентусиазма на 23 април на националния суверенитет и Деня на детето. Отборът по джудо Manisa Büyükşehir Belediyespor спечели 10 медала в състезанията, като същевременно спечели голямо предимство пред опонентите си. В зелено-белия отбор златен медал спечелиха Али Чам в кат. 38 кг, Кайра Карадаг в кат. 42 кг, Али Таха Инджи в кат. 46 кг и Осман Йълдъръм в кат. 50 кг. Йигит Енес Четин на 38 кг, Неджланур Токгьоз на 40 кг, Сюлейман Саид Чимен на 42 кг и Зейнеп Байсал на 44 кг също се наредиха втори и спечелиха сребърен медал. Мехмет Каракузу и Халил Ефе Чинар се наредиха на 2-то място и спечелиха бронзовия медал в 42 кг. Зелено-белите състезатели постигнаха значителен успех с 3 медала и се класираха за участие в шампионата по джудо Stars Turkey, който ще се проведе в Орду на 10-3-4 май.