Половината от националния отбор е от Инегьол

Шампионатът по ориентиране на Турция се проведе в Чорум на 19-21 април 2024 г. Отборът по ориентиране на İnegöl Belediyespor остави своя отпечатък в първенството, в което участваха 81 клуба от цяла Турция с 1250 спортисти. В първенството, преминало в оспорвани състезания, оранжево-тъмносиният ни представител спечели 5 купи и стана шампион на Турция.

УСПЕХЪТ НЕ ОСТАНА НА ПОДИУМА

Този успех на клуба İnegöl Belediyespor, който завърши лигата по ориентиране на върха, като спечели общо 19 медала в шампионата, не спря на подиума. 7 състезатели от представителния отбор на Инегьол бяха поканени да представят страната ни на Европейското първенство, което ще се проведе в Полша. 7 състезатели бяха поканени за лагера на националния отбор.

ПОЛОВИНАТА НАЦИОНАЛЕН ОТБОР Е ОТ ИНЕГОЛ

С тази покана половината от националния отбор на Турция по ориентиране се състоеше от спортисти от Инегьол. Този успех беше източник на голяма гордост за спортния клуб на община Инегьол. Кметът на Инегьол Алпер Табан поздрави спортистите и треньора Тарик Шекер и им пожела успехи занапред. Табан каза, че вярват, че състезателите ще представят страната ни по най-добрия начин с националната фланелка.