Tofaş U14 на четвъртфиналите на турското първенство

TOFAŞ достигна четвъртфиналите в турското първенство за мъже U2023, което се проведе в Кайсери между 2024-22 април 28 г., в рамките на инфраструктурните дейности на сезон 2024-14 г. Отборът на TOFAŞ U14 Junior A, трениран от Oğuz Yaman и Hicran Aras, победи Konya Atayurt със 72-52 в груповите мачове на шампионата; Докато побеждава Ege Asist 68-75; Те завършиха група А на второ място след загуба със 78-63 от Анадолу Ефес в третия си мач.

Играейки срещу Darüşşafaka в промоционалния мач, игран в спортната зала на Kadir Has Congress Center, TOFAŞ се върна от изоставане от 17 точки и успя да спечели със 62-62 в продължението на мача, който завърши наравно 70-66 в редовното време. Ерен Мутлу беше най-резултатен за отбора с 18 точки, 5 асистенции и 2 борби; Йомер Байрактар ​​постигна дабъл-дабъл с 15 точки, 16 борби, 5 асистенции и 2 блокади.

TOFAŞ Junior A Team ще се изправи срещу Petkimspor в четвъртфиналите на U14 мъжко турско първенство в петък, 26 април. Мачът ще започне в 11.00 часа в спортната зала "Кадир Хас Конгресс Център". Youtube от страница ( https://www.youtube.com/@TBF ) ще се излъчва на живо.