Завърши състезанието по скачане на купа IMM

приключи състезанието по скачане на купа ibb

Победителят в трофея беше определен в състезанията по скокове, организирани от името на IMM. Бурак Азак стана първи в състезанието, проведено в Истанбулския клуб по конен спорт (IASK). Murat Yazıcı, заместник генерален секретар на IMM, връчи купата на Azak.

Този уикенд вълнението на купата на Истанбулската община (IMM) бе преживяно в прескачането на препятствия, което е един от важните клонове на конен спорт. 180 състезатели от цяла Турция участваха в организацията, организирана в сътрудничество с Дирекция за младежта и спорта на IMM и IASK. Събитието, което е включено в календара на дейностите на Турската федерация по конен спорт за 2021 г., започна със състезанието за купа IASK.

Конните конзоли на IMM добавиха цвят към събитието

В състезанията, където се проведе състезанието за купа от името на община Сариер, ездачите прескочиха препятствия от 80 см, 100 см, 125 см и 140 см. Състезателите по монтирана гимнастика на IASK направиха мини шоу в зоната на събитието, където присъстваха и IMM монтирани полицейски части.

АВТОР: „ПЪРВАТА ОРГАНИЗАЦИЯ В КОЙНСТВОТО, НО НЯМА ДА БЪДЕ ПОСЛЕДНА“

Състезанието за скокове IMM Cup на организацията, която бе домакин на 4 различни състезания през целия ден, стана свидетел на голямо вълнение. В състезанието, което се изпълняваше с препятствия на височина 140 см, ездачите първо се състезаваха да останат на язовира. След състезанието с 24 състезатели на първото трасе, 10 състезатели, преминали трасето в определеното време и без грешки, се бориха за купата. Заместник-генералният секретар на IMM Мурат Язиджи, заместник-председател на централата в Истанбул Гьокхан Зейбек, заместник-председател на провинцията на когенерацията Али Каргиданоглу, мениджър на Младежта и спорта на İBB İlker Öztürk, за да гледа състезанието по скачане на купа IMM, което стана свидетел на надпреварата на млади, млади, възрастни и възрастни професионални състезатели Присъстваха заместник-кметът на Сариер Хюсеин Кошкун, председателят на İASK Февзи Атабек и членът на Съвета на İBB Гьоркем Куршун.

Оценявайки състезанието, Мурат Язиджи, заместник генерален секретар на IMM, заяви, че за първи път IMM участва в организация по езда и каза:

„Тази организация е първата, но не последната за нас. Отсега нататък искаме да развием това сътрудничество както с конния клуб в Истанбул, така и с конната общност. Като İBB, ние искаме да отдадем по-голямо значение на олимпийските клонове. Искаме да дадем приоритет на тези клонове както в заведението, така и в обучението на спортисти. Конната езда е един от тях. Започваме с това състезание. Искаме да развиваме и увеличаваме това сътрудничество, искаме да бъдем заедно с вас в нови организации. “

СОБСТВЕНИКЪТ НА трофея е БУРАК АЗАК

В края на състезанието, в което ездачите участваха с коне без възрастта 4,5 и 6 години, Бурак Азак от IASK завърши първи в състезанието и спечели както купата, така и парична награда от 10 хиляди TL. Azak получи своя трофей от ръцете на заместник генералния секретар на IMM Мурат Yazıcı. Коментирайки представянето си след церемонията по награждаването, Азак каза: „Моят кон се представи много добре в първата писта преди язовира. Бях много доволен от коня си. Моят кон е наистина бърз кон и беше добър и по пътя на язовира. Влязох в пистата, дадох всичко от себе си, той даде всичко от себе си и победихме, много съм щастлив ”.

Осман Шен се качи на подиума на второ място в състезанието по скокове IMM Cup, докато Йозгюр Йозкан завърши състезанието на трето място. Състезанието завърши с почетната обиколка на победителите и коне пред гостите и трибуните.