„Голяма риба“ отива при LÖSEV в JİG турнира, проведен в Адана Караташ

Голяма риба, която губи в турнира по JIG, проведен в Адана Каратас

Третият JIG турнир, организиран от Столична община Адана, се проведе на пристанище Караташ. Уловената риба беше продадена на търг и приходите бяха дарени на LÖSEV.

В турнира, проведен в пристанище Караташ, 210 спортисти се състезаваха в 66 категории с 3 лодки. Парични награди и различни подаръци получиха състезателите, които се състезаваха в категориите „Хвани и пусни“, „Най-голяма риба“ и „Най-много риба“.

Съдийската комисия от Факултета по рибарство на университета Чукурова взе участие в турнира, където местни артисти също изнесоха концерти. Докато 66 риби бяха уловени и пуснати в клона за улов и пускане, отбор Моли спечели наградата от 5000 TL, а подгласникът отбор Бойка дари 3000 TL на LÖSEV.

Отборът на Fabulous Fishermen спечели третото място в същия бранш и получи награда от 2000 TL. Отборът Esas 01 беше първи в категорията риби, отборът Özibey беше втори, а отборът Turkuaz беше трети. Team Diffirci спечели най-голямата рибна награда от 7500 TL и боен пояс в турнира.

12.150 XNUMX TL, получени от търга на рибата, уловена в резултат на турнира, също бяха дарени на LÖSEV.