Suzuki се сбогува с MotoGP, като спечели GP на Испания

Suzuki Motor Corporation обяви през последните месеци, че ще напусне MotoGP, за да финансира нисковъглеродни превозни средства и да разшири устойчивите операции. Suzuki направи славно сбогуване със серията MotoGP, като Алекс Ринс от Suzuki ECSTAR Team спечели последното състезание за сезона, Валенсия GP.

Японският производител на мотоциклети Suzuki, който е сред малкото марки, които идват на ум, когато става дума за мотоциклети в световен мащаб, обяви през последните месеци, че ще напусне MotoGP, едно от най-важните състезания в света на мотоциклетите, от сезон 2022 г. с цел заделяне на ресурси за нови инвестиции и разширяване на устойчивата си дейност. С финалното състезание за сезона с GP на Валенсия, Алекс Ринс от отбора на Suzuki ECSTAR завърши първи, давайки на марката славно сбогом на MotoGP. Алекс Ринс, който започна състезанието от 5-то място, бързо стигна до лидерството със страхотно представяне и беше първият, който видя карирания флаг в това значимо състезание. Като този; След толкова много успешни години Suzuki Team, който наскоро обяви с изненадващо решение, че ще напусне MotoGP в края на сезон 2022, зае своето място в сърцата на своите фенове по начин, достоен за лидер.

Шампионският пилот Алекс Ринс каза в изявление, докато получаваше трофея си, „Много е тъжно, че отбор Сузуки, където имах най-добрия период в кариерата си, напусна пистите. Всички бяхме много натъжени от напускането на една от легендарните и емблематични марки на тези състезания от пистите. Когато започвам състезанието, трябва да призная; Бях облян в сълзи в началото. Беше много важно да изпрати нашия отбор по начин, който му подхожда. Винаги има тъга и радост в света на състезанията, но този път е малко по-различно. Сбогом шампион Suzuki!“ казах.

Suzuki се състезава от 1974 г., първо в WGP, а след това в MotoGP, който го замени. След като участва в стотици състезания, отборът зае своето място сред легендите в историята на състезанията, като спечели общо 89 пъти, 500 от които бяха в GP8 и 97 в MotoGP. 500 пъти на GP6 и през 2020 г

В MotoGP той спечели веднъж титлата при пилотите и се сбогува с пистите, като изписа името си със златни букви. Представители на екипа на Suzuki, от друга страна, благодариха на своите фенове, като казаха: „Бихме искали да изразим нашата най-дълбока благодарност на всички фенове на Suzuki, а също и на всички, които участваха, за тяхната подкрепа за дейностите на нашата компания по мотоциклетни състезания в продължение на много години.“