Последната втора кошница донесе победата на Тарзаните от кошницата

Баскетболният отбор на Manisa Büyükşehir Belediyespor Club прие Onvo Büyükçekmece в Маниса. Отборът на гостите започна добре срещата и затвори първия период с аванс 27-24.

Докато вторият период беше свидетел на ожесточена борба, Айберк Олмаз се погрижи за изравняването на резултата с 11 точки, без да пропусне. Първото полувреме завърши с водене на Onvo Büyükçekmece с 54-49.

Тарзаните от Пота, които започнаха второто полувреме със страхотни усилия в атака и защита, показаха ефектна игра с Пако Круз, Фатс Ръсел и Райън Лутър. Водейки с 75 точки при резултат 60-15, Manisa BBSK постигна най-голямата разлика в мача. Зелено-белите успяха да влязат в последния период с резултат 75-68 срещу Onvo Büyükçekmece, който направи критични попадения в последния епизод.

Маниса ББСК, която успя да поведе в последните минути на последния период, беше уловена от съперника си, който отбеляза втори шанс с офанзивните борби, които даде. 24 секунди до края на мача Onvo Büyükçekmece вкара тройка с Яник Франки и поведе с 3-93. Тарзаните от Пота, които удариха Пако Круз в последната атака на мача, спечелиха спиращия дъха мач с резултат 92-94.

Пако Круз стана най-полезният играч в мача с 28 точки, 5 асистенции и 4 борби. Фатс Ръсел беше друго име, което се открои с представянето си от 22 точки и 8 асистенции. Райън Лутър направи дабъл-дабъл с 14 точки и 11 борби. Айберк Олмаз стана поредният двуцифрен резултат в тима, като отбеляза 14 точки без пропусната топка. Емануел Тери завърши мача с 9 точки, Баръш Чаган Йозкан с 3 точки, Мустафа Баки Гьорюр и Еге Арар с по 2 точки.