Poyrazın Daughters загубиха от Yalıkavak у дома

Състезавайки се в Суперлигата по хандбал за жени, Бурса Бююкшехир Беледиеспор загуби с 21-30 от Армада Праксис Ялъкавак у дома в 26-вата седмица.

Бурса Бююкшехир Беледиеспор, който е на 18-мо място със 7 победи в 7 мача в лигата, се изправи срещу съперника си на 18-то място с 15 победи в 3 мача в спортна зала Муданя. Той не можа да започне мача, както искаше срещу опонента си, губейки с 40-26 през първата половина на лигата. Дъщерите на Пойраз обаче се възстановиха бързо, 12. 8-7 изоставане в минута. Докато 15-ата минута на мача измина с воденето на отбора на гостите с 10-8, Бурса Бююкшехир Беледиеспор не можа да предотврати увеличаването на разликата и завърши първото полувреме с изоставане от 16-11.

Бурса Бююкшехир Беледиеспор започна второто полувреме много ефективно, намалявайки разликата и изравнявайки резултата с 38-18 в 18-ата минута. Въпреки това, в следващия епизод, Poyrazın Kızları, които бяха изхвърлени от играта в резултат на противоречиви съдийски решения, не можаха да попречат на опонента си отново да вземе надмощие. Неспособен да предотврати разширяването на разликата, Бурса Бююкшехир Беледиеспор загуби мача с 30-26. Бурса Бююкшехир Беледиеспор ще играе като гост срещу Енимахале Беледиеси в понеделник, 29 април, в последната седмица от редовния сезон.